Co na paleo říká vaše rodina, známí, přátelé?

aneb je normální, když... ?

Co na paleo říká vaše rodina, známí, přátelé?

Příspěvekod sugarfreelife » ned 15. led 2012 18:14:55

Narážíte? Nebo vás respektují? Už se vám podařilo někoho přesvědčit, aby to zkusil taky? Jak zvládáte rodinné návštěvy a odmítání pohoštění, aby se tetička/tchyně/babička neurazily? Všímá si okolí, že jíte jinak, a komentuje to?

Já s tímhle nemám moc problém, přátelé si to nechají povykládat a nijak zvlášť to nekomentují, jednu kamarádku už jsem inspirovala, aby paleo vyzkoušela. Rodinné oslavy se u nás vůbec nepěstují a máma akorát zavrtěla hlavou, co to zase vymejšlím, ale když něco upeču, dá si taky :)
sugarfreelife
Homo Computerus
Homo Computerus

Re: Co na paleo říká vaše rodina, známí, přátelé?

Příspěvekod tomlaurinec » stř 18. led 2012 17:42:09

Já to doma ohlásil jako když se žením :-D Oni jsou naši dost jiní, tata sice nevlastní, ale v pohodě - je masař a mamka je vege. Tata nevěří ničemu, co se nějak jmenuje, takže zatím bez reakce. Mamka zase má ráda teorie, tak se o to začala hned zajímat. Jí ale maso prý nedělá dobře na trávení, tak nevím. Oni si stejně přejí abych zhubnul, tak mi všechno, co by mohlo mít tento potenciální efekt, odkývají :-D Ještě že tam nebydlím, hned by mi vypracovali jídelníčky a denní režim.
tomlaurinec
Homo Computerus
Homo Computerus

Příspěvekod StepanB » úte 24. led 2012 10:43:38

Narážim furt. Podle mámy (zdravotní sestra) umřu, stloustnu, sničim si zažívání a jenom blbnu a podle lékařskej vyšetření celiatik nejsem tak mi obilí škodit nemůže a že ho potřebuju, takže maximálně ať zkusim bezlepkový věci. U přítelkyně je to asi ještě o trochu horší :)

Návštěvy u tetiček a podobně neřešim, nejsou moc častý a tak snim co dostanu, protože jednou za čas to tělo snese.
StepanB
Homo Computerus
Homo Computerus

Příspěvekod abiba » úte 24. led 2012 17:36:45

štěpáne jako by jsi mi mluvil z duše...většinovej názor je v okolí takovej, že se má jíst od všeho něco, taková ta zlátá střední cesta.

Já osobně jsem zdraví a problémy nemám, nadváhu taky ne, ale nejvíce se mi líbí na Paleu, jak je zdrojem energie tuk a ne sach.
Čas je stále vzácnější a chtěl bych vědět zda mi ten tuk, když omezím sach., bude skutečně stačit a fungovat a tím nebudu muset jíst každou chvilku velké porce. Ten pocit hladu několikrát denně je kolikrát strašně omezující.
abiba
Homo Computerus
Homo Computerus

Příspěvekod Moren » pát 27. led 2012 0:48:45

Já to okolí vysvětlil, přezdívají mi jeskyní muž a občas si ze mě dělají v tomto ohledu legraci, že pro mě bohužel nemají T-Rexe. Ale to je spíš přátelské pošťuchování. :) Naši to vzali v klidu, asi si řekli že mě to po pár týdnech přejde. Ale oba jsou masoví a tak když přijdu na návštěvu, máma se snaží mi skutečně dát maso a zeleninu. Manželka chce abych zhubnul, takže to bere jako alternativu, takové to "třeba to zabere". :) Naštěstí se mi snaží vařit a kupovat věci dle pravidel Paleo. :)

Jednomu kamarádovi jsem Paleo vysvětloval asi 20 minut, říkal že zkusil den bez rohlíků a chleba a přestal prdět, s čímž měl problémy dříve. :)
K obědu stehno T-Rexe a budu najedenej tak akorát. :)
Moren
Homo Computerus
Homo Computerus

Příspěvekod Barbara » pát 27. led 2012 13:43:21

Ahojte,
no tak ja mám tiež skvelé výsledky. Hlavne čo sa úbytku tuku v oblasti brucha a stehien + zadok+lýkta, a celkovo celé telo sa mi zmenšilo, čo sa tuku týka. Som rada, že som našla takéto fúrum, kde si môžeme povymieňať znalosti, vedomosti a typy. V práci to neriešia moc, akurát kolegyňa má nervy, pretože už s ňou nechodím na obedy, ale nosím si vlastné :) Okrem toho si všetci všimli môjho 4kg úbytku, čo samozrejme ženu ale aj muža poteší :) Cieľ je 10 a viac kg. Začala som 9.januára s váhou 70 kg pri výśke 157-158cm. Cieľ je 57kg, ale aj 55 kg by som prijala :smile_cool:

Iniciatíva prišla zo strany mojej maminy, ktorá chcela mať zo mňa pekné dievča :smile_giggle:

Inak s tým prdením :smile_giggle: je to pravda, ja som vždy bola po cestovinách alebo pečive nafuknutá. Taktiež už nemám problém s pálením záhy, čo je úžasné, lebo sa vyspím celú noc bez nervov :smile_clapping:

Priznám sa s taký Paleo ale v psiom prevedení som začala krmiť psa, volá sa to BARF - podstata je surové mäso a surové kosti a ako príloha zelenina/ovocie. Jednoducho nepchať do neho múčky v podobe voňavých granúl plných chemikálii. Takže vśetci žijeme zdravo, nie sme hladní :smile_yes:
Barbara
Homo Computerus
Homo Computerus

Příspěvekod tomlaurinec » pát 27. led 2012 17:20:54

Já hubnutí nesleduju vůbec, mě čeká dlouhá cesta :-D Ale co sleduju, tak je čas strávený v kuchyni - mnohem kratší, čas v obchodě - nejkratší. Do restaurace chodím s kolegy jednou týdně na steak. První týden jsem prakticky neměl hlad ani, druhý lehce a teď mám standardně, ale ne jak po cukrech určitě.

S tím prděním, když jsme u toho, tak jsem to ošéfoval už dávno a to tak, že jsem si vypsal, jak dlouho se cca tráví potraviny a podle toho je kombinuji. S tím, že pečivo a těstoviny jsem vyhodil úplně, protože to nemám rád ani. U toho trávení jde o to, že potraviny, které mají kratší dobu trávení, zůstanou v žaludku déle než ty co mají delší a začínají tam různě kvasit atd. a v tu chvíli je vymalováno. Proto lidi na noc otvírají okna... Tady jsem udělal menší seznam, koho by to zajímalo https://docs.google.com/document/d/1TNZvHb9ggTMjU93fXihIY7Mrk_HVIfvRRPi89ODTGl8/edit
tomlaurinec
Homo Computerus
Homo Computerus

Příspěvekod Mononoke » pon 30. led 2012 22:15:33

Ja temer vubec nenarazim, rodice to prijali naprosto v pohode, mama dokonce i pochopila o cem to je a o co mi jde, takze podpora ze strany rodiny je a to me tesi. Co se znamych a pratel tyce, tak par to zajimalo, ale sami by se do toho nepousteli, hodne se setkavam s tim, ze by nezvladli nejist pecivo a testoviny, nejcastejsi studentsky jidla, bez kterych si zivot pry neumi predstavit:) Se spolubydlicima ani nejak vzajemne neresime, co kdo ji, v podstate jsem tam jedina, kdo radne vyuziva kuchyn, takze i na byte je to v pohode.

Na rodinnych oslavach asi nebudu mit problem dat si neco jinyho, ale je to parkrat do roka, tak myslim, ze se nic nestane. Navic ty letni se vetsinou nesou v duchu grilovanych ryb, masa a zeleniny, takze to nebude co resit:)

Jinak kdyz uz se tu resi ten vahovy ubytek, tak na ten se zatim vubec nezameruju, i kdyz pocituju, ze kalhoty jsou volnejsi. Hlavne ale zmizel neustaly pocit nafouknuti a hodne se mi zlepsuje ekzem na ruce, s kterym jsem nejakou dobu bojovala.
Mononoke
Homo Computerus
Homo Computerus

Zpět na Praktické zkušenosti