RSS Feed

Rockin‘ Café

20.4.2015 by SugarfreeLife

1782129_756492021029629_1814101484_nPekárenská 12, Brno
Facebookové stránky podniku

Denní menu
Blog Veselé borůvky autorky Beáty, která za Rockin‘ Café stojí

Kdo by to byl řekl, že se takový zázrak, jako první česká paleo restaurace objeví zrovna v Brně? Dřív jste museli za paleo menu třeba do berlínské Sauvage. V Brně se ale najíte líp, lokálněji a ceny vás rozhodně nezruinují.

Restaurace se nachází v takové nenápadné ulici, žádná hlavní třída – nevědět o ní, pravděpodobně byste o ni nezavadili. Interiér je nezajímavý, nic nenasvědčuje tomu, že by byl podnik něčím zvláštní. Rockin‘ Café ale klame tělem a věřím, že na interiér také časem dojde. V hlavní roli tu je ale jídlo.

Menu restaurace je stručné a ta jídla, u kterých to lze, je možné upravit na bezlepková, paleo/primal a dokonce Whole30! To je skvělé, protože při Whole30 obvykle buď nemůžete jíst venku, nebo musíte intenzivně „prudit“ obsluhu s dotazy snad na úplně všechno včetně oleje, na kterém bylo jídlo připravováno. To tady nemusíte, obsluha je poučena a k vašim výživovým požadavkům se staví velmi vstřícně. Na menu najdete zeleninové polévky, hlavní jídla zejména masová se zeleninovou přílohou a případně – pro ty, kdo se bez něčeho pečivovitého neobejdou – s náhradou pečiva z různých druhů bezlepkových mouk typu mandlová, tapioková, dýňová, kaštanová… Takže žádné bezlepkové kukuřičné hnusosměsi. Nicméně dostane se zde i normální pečivo, směle tedy můžete vyrazit na oběd s kolegy, kteří radši burger s pořádnou houskou. Sladkou tečku zastupují různé cupcakes a dortíky opět z alternativních mouk.

Podnik jsem navštívila dvakrát, poprvé jsem měla tento hovězí burger s paleo „houskou“, zeleninovými hranolky a guacamole:

10624164_613022208819104_867009463_n

Podruhé jsem si střihla celé menu: celerový krém s pečeným česnekem, porchettu mezi dvěma plackami (nevím, z čeho byly, ale byly moc dobré) s batátovými hranolky, domácí majonézou a salátem z červené řepy a kaštanový cupcake. Bohužel jsem seděla v tmavém koutě, takže fotky nemám.

Všechna ochutnaná jídla byla výborná a poctivá, porce velkorysé a ceny přátelské (např. za menu uvedené výše včetně čaje jsem zaplatila cca 300 Kč). Při návštěvě Brna je Rockin‘ Café rozhodně must visit.

Pošli to dál:


Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + = 6

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>