RSS Feed

Kuřecí nugety

25.4.2012 by SugarfreeLife

Rozkošný blog Stir it up jsem objevila nedávno. Zaujal mě recept na kuřecí nugety po paleo způsobu, a protože pálivé věci z nejmenovaného fastfoodu mi dřív chutnaly, pustila jsem se do toho.Co potřebujeme:

kuřecí prsní nebo stehenní řízky, nakrájené na sousta
vejce
mandlovou mouku
strouhaný kokos
koření – sůl, pepř, česnekový prášek, sušenou cibuli…. pokud chcete pálivé, tak rozhodně pálivou papriku nebo chilli (kořeňte pořádně, pokud chcete výraznou chuť, sladkost kokosu hodně koření zneutralizuje)
kokosový olej

Podle původního návodu stačí smíchat kuře s vejcem, do pytlíku nasypat vše suché, protřepat a pak tam naházet kuře i s vejcem a protřepávat, dokud se vše neobalí. Pak osmažit v kokosovém oleji. Jako, jde to. Ale hodně směsi opadá při pečení*, neobalí se to stejnoměrně atd. atd. Příště hodlám vyzkoušet klasickou českou metodu trojobal, v pořadí kokosová mouka (ulpívá na všem jako klasická, takže by to mohlo jít) – vejce s kořením – mandlová mouka smíchaná se strouhaným kokosem. A uvidí se. Každopádně: je čas udělat fastfoodu pápá (pokud jste to neudělali už dávno).

*všechno zlé je pro něco dobré, opadané opečené kousky krusty jsou úplně úžasné místo krutonků do salátu nebo jen tak.

Pošli to dál:


1 komentář »

  1. karla napsal:

    Dneska jsem si masíčko ukuchtila a je výborné. Ani mi nepřišlo, že by obalu moc opadalo! Očvactala jsem kuřecí maso ve vajíčku a pak jej naházela do hlubkého talíře, ve kterém jsem měla smíchané suché sypké ingredience a rukou to tam „poválela“ :-) Vřele doporučuju!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


1 + = osm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>